10 Komentáře
 1. Michal Kučera

  Ahoj, jaké GPS by jste mi doporučili, ktere opravdu dlouho vydrží? S mobilem se nedá jezdit a edge co mám primárně na sliničku taky nic moc s výdrží.

  1. Marek Cvrček

   Ahoj, hele vhodny jsou ty na tuskovy baterky. Od Garminu Etrex, Dakota, Oregon, Montana.

   1. Díky za dotazy. Doplním, že je vhodné používat lithiové baterie, oproti alkalickým jsou mnohem životnější, lehčí, nepodléhají tolik stárnutí a náchylnosti k teplotním výkyvům. Dále všeobecně je dobré počítat s tím, že životnost baterií se dá diametrálně prodloužit: typem baterií, mírou podsvětlení, typem nahrané mapy v GPS, typem vyhledávání družic. A pak hlavně tím jestli GPS má dotykový, nebo obyčejný nedotykový display. To je ostatně důvod proč většina bikepackerů používá E-trex 20, E-terex 30. O gps určitě napíši článek

 2. Michal T.

  S cykloturistikou a spaním na divoko jsme začali před 2 roky. Upřímě obdivuji závodníky, kteří se sbalí do tak mála a dokážou vše překonat. Prostě to nechápu i malý spacák, bunda a ta nejlehčí nafukovací karimatka mi zabere 8 litrové zavazadlo, pak další oblečení, nářadí, výbava, jídlo. Jsem rád, že se sbalím do podsedlové brašny, rámové, mezi řídítka a camelback na zádech. Všechno to je pak už takové neohrabané.

  1. Já to vidím jako na vyvážení vah. Na jedné straně komfort a váha navíc (což v konečném důsledku nemusí znamenat být pomalejší, protože se třeba lépe vyspíš, nebo najíš). Na druhé straně nepohodlí, lehkost, rychlost jízdy a aerodynamika. Popsal jsem to trosku z hlubšího úhlu pohledu v tomto článku. Já volím druhou variantu, snažím se aby každá věc měla více využití (spacák není jenom na spaní, triko s dlouhým rukávem není jenom na tělo, doplňky stravy nejsou jenom na polykání, apod…)

   1. Marek Cvrček

    Jako co delas s doplnakama stravy sypes si je na cesticku aby jsi nezabloudi? 🙂

    1. 🙂 Ne treba Cordiceps se dá rozloupnout kapsle s obsahem a použít jako dezinfekce do rány, takhle to mám s více doplňky, které se dají užívat jak vnitřně, tak na tělo.

     1. Marek Cvrček

      Dik to by me vic zajimalo nechces se podelit o dalsi vychytavky ohledne tohoto?

     2. Jo jasně, ale chvilku to potrvá, mám rozepsané jiné články a tento nemá prioritu. Každopádně děkuji za zájem.

 3. Honzík

  Třeba kartáček na zuby, můžeš použít na čištění zubů i na čištění řetězu 🙁

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.