12 Komentáře
  1. Mára

    No takze kdyz sezeru pul kila slaniny, tak bych mel sezrat i pul kila neceho v cem sou ty omegy 3. A v cem sou ty trojky?

    1. Maruška

      Omegy3 jsou v rybím tuku, dá se koupit, ale kvalita je strašně rozdílná. Také jsem se nikde moc nedopátrala, jaké je to správné dávkování. WHO světová zdravotnická organizace uvádí jiné normy, než výrobci omeg.

      1. Dávkování je většinou podle váhy, ale také podle toho jak velký disbalanc máš mezi omega 3 a 6. Pak samozřejmě je další věc, že to do sebe nemůžeš naklopit, pokud se nepletu, tak organismus nepříjme více jak 20ml denně (ale tohle si nejsem úplně jistej)

        1. Maruška

          A jak zjistim jaký „disbalanc“, jak jsi to napsal, mám? Předpokládám že musím k praktickému lékaři. Ten BalanceOil mě příjde zajímavý.

          1. Maru já myslim, že praktickej lékař nemá potuchy co jsou to omega mastné kyseliny a jejich význam! Udělají ti testy v laborce (teď ne v době pandemie), ale testy budou dost nečitelný a drahý. Stejně s nima budeš muset za nějakým výživovým specialistou, nebo tak něco. Zinzino které prodávám má anonymní krevní test, kde ti vše logicky a polopatě popíšou. Cinkni mi vysvětlil bych ti to a hlavně přes mě to máš výhodnější koupit.

    2. No na objem se to nedá počítat, jedna věc je že poměr omeg 6 a omeg 3 má být 1:1 (podle norem 3:1 ale oni kecaj), takže ideálně by jsi měl do sebe dostat stejné množství obojího. !!!Ale!!! jde i o celkový počet procent tuků v těle, nesmíš ho mít málo, ani moc. Hele o tom mám rozepsaný článek, který se zabývá vyloženě omaga 6 a 3.

  2. Michal T.

    Díky, opět super článek. Nicméně nechápu že naši dědečkové žrali sádlo a maso a žádný doplňky stravy a dožili se požehnaného věku. Holt se málo hýbeme.

    1. Děkuji za pochvalu. No to máš pravdu, ale naši předci neměli nenávratně znečištěné pole, ovzduší, vodu, organismus,… Jablko, brambora, mrkev, květák který jsi snědl před 100 lety měl diametrálně jiné výživové hodnoty, než to co sníš dnes. Světelná hygiena (mimochodem další článek, který na toto téma připravuji) byla na vysoké úrovni – byť o ní nic nevěděli. A spousta dalších věcí, co zapadala do té skládačky.

      1. Michal T.

        Proboha co je to světelná hygiena?

        1. To je povědomí a učení o tom jaký má na náš život ZÁSADNÍ vliv světlo. Zahrnuje to jak pozitivní vliv, tak negativní. Třeba vitamin D je velice důležitý a nejlepší způsob, jak ho získat je ze slunce, ale jenom někdy to funguje… Nebo třeba kuli tvorbě melatoninu by jsi neměl v noci sedět u počítače a vůbec čehokoli co vyzařuje ve svém vlnovém spektru modrou složku – a jako noční režim na mobilu tě nezachrání – ten všechnu modrou neodbourá…

          1. Matěj :-)

            Safra Štěpánku, teď se skoro stydím že to tady čtu teď v noci. A to jsme se o tomhle tématu už okrajově bavili 😀 no tak to jdu vypnout, jinak hezký článek 🙂

          2. Ooo Matěji, vítej na tomto skromném chatu. Nestyď se já také odpovídám v noci. Ale v režimu červené obrazovky. Článek o světelné hygieně mi chvilku potrvá – jednoduché věci nkdy mají složité myšlenky.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.